Arama

Yükleniyor...

43
Yıllık
Tecrübe

"43 Yıllık Tecrübeyle Geleceği İnşa İçin Çalışıyoruz"
"1980’den Bu Güne Güven İnşa Ediyoruz"

Şirket Profili
justdivider

Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi Ve Ticaret A.Ş. 1980 yılında T. Emlak Bankası A.Ş. tarafından kurulmuş ve 2001 yılına kadar bankanın iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu süreçte başta İstanbul’un ilk uydu kent projesi olan Bahçeşehir Uydukent olmak üzere T. Emlak Bankası A.Ş. tarafından hayata geçirilen birçok projenin proje yönetimi, kontrollük, işletme, pazarlama, konut teslim ve satış sonrası bakım hizmetleri Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi Ve Ticaret A.Ş. tarafından yürütülmüştür. Şirketin T. Emlak Bankası A.Ş.’ye ait %49 hissesi 03.04.2001 tarih ve 2001/2202 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği, Toplu Konut İdaresi Başkanlığına devredilmiş ve kurumun kaynak geliştirme programına paralel olarak faaliyet alanlarını genişletmiştir. Bu sürece kadar sadece proje yönetimi, müşavirlik, kontrollük, satış, pazarlama ve servis hizmetlerine odaklanmış olan şirketimiz 2004 yılından itibaren geliştirme projelerine ağırlık vererek yatırımcı kimliği ile yeni projelere imza atmıştır. Bu çerçevede gerek satın aldığı arsalar üzerinde gerekse arsa sahipleri ile hasılat paylaşımı modellerine dayanan projeler üretmiş, projeleri hem yönetmiş hem de yatırımcı olarak finansman ihtiyacını karşılamıştır.


Şirketimizin daha önce gerçekleştirmiş olduğu hisse alımlarına ilaveten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na ait olan hisselerin tamamını satın alması ile birlikte; Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi Ve Ticaret A.Ş. 27.12.2018 tarihinden itibaren tek pay sahibi olarak Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hissedarlığında ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Özellikle gayrimenkul ve inşaat sektöründe yatırımların çok yüksek maliyetlere ulaşması nedeniyle finansman ihtiyacının karşılanması büyük önem arz etmektedir.


Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi Ve Ticaret A.Ş.'nin edinmiş olduğu en önemli birikim, sektöre yatırım yapmaya istekli yerli ve yabancı yatırımcılardan oluşan çok geniş̧ bir portföye sahip olmasıdır. Bu portföyde yer alan yatırımcıların bir kısmı ile ortak projeler başlatılmış, bir kısmı ile ise yeni projelerin hayata geçirilmesi için stratejik ortaklık ve işbirliği yapma kararları alınmıştır. Bu sayede şirketin yatırım yapma kabiliyeti ve potansiyeli en üst seviyeye çıkmış, buna paralel olarak da yurtiçi ve yurtdışında proje alternatifleri çoğalmıştır. Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi Ve Ticaret A.Ş. tüm proje alternatiflerini en ince detayına kadar değerlendirmekte, yatırım stratejilerine uygun bulduğu projeleri en uygun finansman modeli ile hayata geçirmektedir.


 

Kalite ve Güvenli
Hizmet
justdivider

Proje geliştirme, Müteahhitlik ve Proje Yönetimi Kontrollük Hizmetleri veriyoruz.

10 Milyon m2

Proje Yönetimi ve Kontrollük Hizmeti